KIBRIS TÜRK AMME MEMURLARI SENDIKASI
ÇOCUKLARA KARŞI HEPİMİZ SORUMLUYUZ
ASILSIZ İDDİALAR KARŞISINDA ÜYELERİMİZİN
SENDİKAL PLATFORM'DAN HÜKÜMETE KARŞI PRO
KTAMS İLE DEVLET TİYATROLARI ARASINDA PR
FİLİSTİN KATLİAMINI KINIYORUZ
ANAYASA MAHKEMESİ HAKLILIĞIMIZI TEYİT ETMİŞTİR

ANAYASA MAHKEMESİ HAKLILIĞIMIZI TEYİT ETMİŞTİR

  Bu haber 16 MAYIS 2018, Carsamba 10:30:46 eklenmiştir. 2270 kez okunmuştur.
ANAYASA MAHKEMESİ HAKLILIĞIMIZI TEYİT ETMİŞTİR Anayasa Mahkemesi'nin almış olduğu karar, Sendikamızın Bu Konuyla İlgili Daha Önce Yapmış Olduğu Uyarı Ve Açıklamalarında Haklı Olduğunu Gözler Önüne Sermiştir.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

14 Mayıs 2018 Pazartesi günü Anayasa Mahkemesi’nin; kamudaki geçici memurların kadrolanması için hazırlanan “Geçici Personel Yasası” ile “Bakanlıkların Kuruluş İlkeleri (Değişiklik) Yasası”nı, Anayasa’ya aykırı bulması, Sendikamızın bu konuyla ilgili daha önce yapmış olduğu uyarı ve açıklamalarında haklı olduğunu gözler önüne sermiştir.
 
            Sendikamızın kamudaki geçici personel için ortaya koymuş olduğu çözüm önerisi çok açık ve nettir. Sendikamız  KKTC Cumhuriyet Meclisi'nin  16 Mart 1993 tarihli birleşiminde kabul olunan “Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nün Çalışma İlişkileri (Kamu Hizmetleri) İlkelerinin Uygulanmasına İlişkin 151 Sayılı Sözleşmesi Yasası” temelinde, tüm geçici personellere, kadrolu personellerde olduğu gibi olumsuz performans değerlendirmesi olmadan ve disiplin suçu işlemeden durdurulamamasını sağlayan iş güvencesi verilmesidir. Bu hususta sendikamızın daha önceden hazırlamış olduğu ve CTP grubu adına Milletvekili ve Tarım Bakanı Sn. Erkut Şahali tarafından Cumhuriyet Meclisi'ne sunulan ve ivediliğe alınan yasa önerileri ile hem 7/1979 sayılı kamu görevlileri yasası hem de 47/2010 sayılı GÖÇ yasası kapsamında çalışan geçici personele iş güvencesi verilmekte hem de bu yasalar altında çalışan geçici personelin tahsisatlar, birleşik barem, izin hakları, fazladan yapılan öğrenim ve askerlik hizmetlerine kademe ilerlemesi verilmesi vb. özlük haklarının iyileştirilmesi planlanmaktadır.

            Bu çerçevede hayatın her alanında hukuğun üstünlüğünü savunan Sendikamız KTAMS’ın, dün olduğu gibi bugün de Anayasa ve yasalara aykırı hiçbir uygulamayı sırf çalışanı üye yazmak adına savunmak gibi bir hareket içerisinde olmayacağını ve gerek sendikal gerekse siyasi popülizm yapmayacağını tekrardan vurgularız.  ,
Facebook Facebook   Google Google  

 

KAMU GÖREVLİLERİ YASA TASARISI İÇİN KAMU GÖREVLİLERİ YASASI 29 Mart 2016TIKLAYINIZ.

 

 
 
Sitemizi başarılı buluyor musunuz?
Başarılı buluyorum
Daha başarılı olabilir
Başarısız buluyorum
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
teste, ,
 

© Copyright 2017 ktams.com
Her hakkı saklıdır.
İdeza Bilişim