KIBRIS TÜRK AMME MEMURLARI SENDIKASI
ÇOCUKLARA KARŞI HEPİMİZ SORUMLUYUZ
ASILSIZ İDDİALAR KARŞISINDA ÜYELERİMİZİN
SENDİKAL PLATFORM'DAN HÜKÜMETE KARŞI PRO
KTAMS İLE DEVLET TİYATROLARI ARASINDA PR
FİLİSTİN KATLİAMINI KINIYORUZ
ÖZGÜR BASIN, ÖZGÜR TOPLUM

ÖZGÜR BASIN, ÖZGÜR TOPLUM

  Bu haber 03 MAYIS 2018, Persembe 10:56:02 eklenmiştir. 284 kez okunmuştur.
ÖZGÜR BASIN, ÖZGÜR TOPLUM Tüm Basın Emekçilerinin “Dünya Basın Özgürlüğü Günü”nü Kutlarken, Özgür Basının, Özgür Ve Demokratik Bir Toplumun Göstergesi Olduğunu Vurgularız.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Birleşmiş Milletler tarafından 1993 yılında “Dünya Basın Özgürlüğü Günü” olarak ilan edilen 3 Mayıs tarihi her yıl ülkemizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanırken, basındaki sorunlar tartışılıp çözüm yolları üretilse de ülkemizde özgür basından söz etmek pek de mümkün değildir.
 
Bunun en büyük göstergesi ülkemizde yürürlükte olan bir “Basın İş Yasası” olmasına rağmen, maalesef bir çok kurumda bu yasanın tam anlamıyla uygulanamamasıdır. Basın emekçilerine daha demokratik bir çalışma ortamı yaratılması ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için “Basın İş Yasası”nın etkin olarak uygulanması ve basın emekçilerinin sorunlarının çözüme kavuşturulması elzemdir.
 
Basının özgürce haber yapma ve yayma hakkı neredeyse tüm dünyada engellenmektedir. Basında tekelleşme ve ekonomik güç odaklarının, basını kontrol altına alma girişimleri basın özgürlüğünü tehdit etmektedir. Özellikle çalışma saatleri bakımından sorun yaşayan basın emekçilerinin önemli bir bölümünün güvencesiz çalıştırılması; sendikalaşmanın önünü açmak için tek başına geçerli bir nedendir.
 
Basın emekçilerinin sendikalaşması için çalışmaların hızlandırılması ve bir an önce sonuca ulaşması gerekmektedir Tüm basın emekçilerinin “Dünya Basın Özgürlüğü Günü”nü kutlarken, özgür basının, özgür ve demokratik bir toplumun göstergesi olduğunu vurgularız. 


  ,
Facebook Facebook   Google Google  

 

KAMU GÖREVLİLERİ YASA TASARISI İÇİN KAMU GÖREVLİLERİ YASASI 29 Mart 2016TIKLAYINIZ.

 

 
 
Sitemizi başarılı buluyor musunuz?
Başarılı buluyorum
Daha başarılı olabilir
Başarısız buluyorum
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
teste, ,
 

© Copyright 2017 ktams.com
Her hakkı saklıdır.
İdeza Bilişim