KIBRIS TÜRK AMME MEMURLARI SENDIKASI
KTAMS İLE DEVLET TİYATROLARI ARASINDA PR
FİLİSTİN KATLİAMINI KINIYORUZ
ANAYASA MAHKEMESİ HAKLILIĞIMIZI TEYİT ET
ENGELLERİ AŞMAK HEPİMİZİN GÖREVİ...
ASGARİ ÜCRET: 2.057 TL, AÇLIK SINIRI: 2.
SENDİKA DÜŞMANLIĞI EMEK DÜŞMANLIĞIDIR

SENDİKA DÜŞMANLIĞI EMEK DÜŞMANLIĞIDIR

  Bu haber 19 Ocak 2018, Cuma 13:12:07 eklenmiştir. 1623 kez okunmuştur.
SENDİKA DÜŞMANLIĞI EMEK DÜŞMANLIĞIDIR YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın Sendikalara Karşı, Kin Ve Nefret Içeren Açıklaması Partisinin, Özellikle De Kendisinin Kıbrıs Türk Toplumu Ve Çalışanların Örgütleri Ile Ilgili Gerçek Düşüncelerini Ortaya Koymaktadır.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın sendikalara karşı, kin ve nefret içeren açıklaması partisinin, özellikle de  kendisinin Kıbrıs Türk toplumu  ve çalışanların örgütleri ile ilgili gerçek düşüncelerini ortaya koymaktadır.
 
Geçmişte de  Kıbrıslı-Türkiyeli ayrımını körükleyen, çözüm yanlısı Kıbrıslı Türklere karşı ölüm tehditlerinde bulunan Arıklı’nın milletvekili seçildikten sonra da ayni söylemlerine devam etmesi bizleri şaşırtmamıştır. Seçim sürecinde yaptığı açıklamalarda  Türkiye’den  gelen göçmenlerin nüfusun en az yarısı kadar olduğunu  fakat mecliste temsil edilmediklerini ve üst düzey yöneticilik makamlarından dışlandıklarını  dile getirerek olayı dramatize etmeye çalışması  başkanı olduğu partinin Türkiyeli-Kıbrıslı ayırımı üzerine kurulmuş olduğunu göstermektedir.
 
Türkiye’den gelip buraya yerleşen insanların ezildiğini, dışlandığını iddia ederken özel sektör çalışanlarının sendikalaşmasına karşı olduğunu söylemesi büyük bir çelişkidir.  Sendikalara düşman olan bir insan emeği sömürülen, ezilen, iş kazalarında hayatını kaybeden insanların temsilcisi olamaz.
 
Sendikamızın bundan önce olduğu gibi  kin ve nefret söylemlerine karşı demokrasiyi, emeği ve barışı savunmaya devam edeceğini, demokrasiyi hazmedememiş, kendi gibi düşünmeyenlere hayat hakkı tanımayan her türlü faşist zihniyetle mücadele edeceğini vurgularız.


  ,
Facebook Facebook   Google Google  

 

KAMU GÖREVLİLERİ YASA TASARISI İÇİN KAMU GÖREVLİLERİ YASASI 2015TIKLAYINIZ.

 

 
 
Sitemizi başarılı buluyor musunuz?
Başarılı buluyorum
Daha başarılı olabilir
Başarısız buluyorum
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
, teste,
 

© Copyright 2017 ktams.com
Her hakkı saklıdır.
İdeza Bilişim