KIBRIS TÜRK AMME MEMURLARI SENDIKASI
ZAMLAR İÇİN BAŞBAKANLIĞA SİYAH ÇELENK!
BASIN EMEKÇİLERİNİN ÇALIŞMA KOŞULLARI İY
ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA DA EŞEL MOBİL
“HALK DA ÇALIŞANLAR DA BUNU HAK ETMİYOR”
"REFORM ÖNCE ZİHNİYETLERDE OLMALIDIR"
SİGORTALAR DAİRESİ İLGİ BEKLİYOR

SİGORTALAR DAİRESİ İLGİ BEKLİYOR

  Bu haber 03 Ocak 2018, Carsamba 14:01:56 eklenmiştir. 855 kez okunmuştur.
SİGORTALAR DAİRESİ İLGİ BEKLİYOR Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası(KTAMS), Sosyal Sigorta Müfettişlerinin, Veznedar Veya Memur Olarak Çalıştırıldığı Gerekçesiyle, Sosyal Sigortalar Lefkoşa Bölge Amirliği Müfettişlik Biriminde Tam Gün Grev Başlattı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eylem şekli ve süresine mesai bitiminde yapılacak istişarelerden sonra karar verilecek.
 
KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan, Sosyal Sigortalar Lefkoşa Bölge Amirliği önünde basına yaptığı açıklamada, aylardır yetkililerle görüşmeler yapmalarına rağmen sorunun çözülmediğini; yetkililerin son olarak, 2 Ocak itibarıyla bahse konu sosyal sigorta müfettişlerinin sadece yasada belirtilen görevlerini yapacağı sözü verdiğini ancak bu sözün de yerine getirilmemesi üzerine eyleme gitme kararı aldıklarını söyledi.
 
Müfettişlerin sadece Sosyal Sigortalar Dairesi Yasasında belirtilen görevleri yapmaya başlayana kadar eylemlerine devam edeceklerini belirten Kaptan, “Bir tarafta Amme Hizmetleri Komisyonunun yetki ve sorumluluklarına müdahale ediliyor. Oradan yapılan atamalara Bakanlık içerisinde keyfi uygulamalarla yön verilmeye çalışılıyor. KTAMS bunu asla kabul edemez” dedi.
 
Kaptan, Sosyal Sigortalar Lefkoşa Bölge Amirliği binasının kötü durumundan dolayı da pek çok eylem yapılmasına rağmen bu konuda da adım atılmadığını savundu.
 
KTAMS Genel Sekreteri Güven Bengihan tarafından okunan basın bildirisi ise şöyle:
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Sosyal Sigortalar Dairesi’nde var olan eksiklikler  ve yasa dışı uygulamalara karşı Sendikamız tarafından defalarca uyarı yapılmasına rağmen hiçbir adım atılmamış, aksine sergilenen duyarsız davranışlar, hem hizmet alan halkımızın hem de çalışanların mağduriyetlerine yol açmıştır.
 
Uzun bir süreden beridir Sosyal Sigortalar Dairesi binası konusunda yaptığımız uyarıların ve grevlerin dikkate alınmadığını üzülerek görmekteyiz. Sayın Ersan Saner bu konuda sendikamıza ve çalışanlara sözler vermesine rağmen hiçbir olumlu adım atmamakta, aksine popülizm uğruna gerçekleşmeyen projeleri vurgulamaktadır. Bizler, çalışanlar ve hizmet alan vatandaşlar adına , artık icraat görmek istiyoruz.
 
28 Nisan 2017 tarihinde istihdam edilen 6  sosyal sigorta müfettişi 8 aydan beridir görev yetki ve sorumluluklarının dışında olan vezne memurluğu ve sigorta memurluğu görevlerinde “yasa dışı” olarak çalıştırılmaktadırlar. Çalışanlar, vatandaşların mağduriyet yaşamaması ve hizmetlerin de yararı bakımından kendi görevleri dışında olan  bu görevleri sürdürmektedirler.
 
Bakanlığın Kasım ayı sonunda, ardından da 2 Ocak, 2018 tarihinde  ilgili çalışanları kendi bulunmuş oldukları kadroların görev yetki ve sorumlulukları görevine vereceği sözüne rağmen, yine bir adım atılmamış, her zamanki gibi verilen sözler tutulmamıştır.  
Bu noktadan hareketle  Sosyal Sigorta Müfettişlerinin  asıl kadro görevlerinde çalıştırılması ve bina probleminin bir an önce çözümlenmesi talebiyle  bugün Sosyal Sigorta Lefkoşa müfettişlik birimindeki üyelerimizle birlikte grevdeyiz.
 
Nisan 2016 tarihinde göreve atanan Sn. Ersan Saner’in ilk icraatı mevcut  bakanlık binasında çalışmayı reddederek yeni bir binaya taşınmak oldu. Sn. Bakanın   kendisinin çalışacağı bina konusunda gösterdiği duyarlılığı  maalesef Bakanlığına bağlı diğer daireler için göstermemiştir. Lefkoşa  Sosyal Sigortalar Dairesi’nde çalışan Sosyal Sigorta Müfettişleri yasal görevlerine verilinceye ve bina sorunu çözülünceye kadar eylemlerimiz devam edecektir.

TAK


  ,
Facebook Facebook   Google Google  

 

KAMU GÖREVLİLERİ YASA TASARISI İÇİN KAMU GÖREVLİLERİ YASASI 29 Mart 2016TIKLAYINIZ.

 

 
 
Sitemizi başarılı buluyor musunuz?
Başarılı buluyorum
Daha başarılı olabilir
Başarısız buluyorum
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
, teste,
 

© Copyright 2017 ktams.com
Her hakkı saklıdır.
İdeza Bilişim