KIBRIS TÜRK AMME MEMURLARI SENDIKASI
ZAMLAR İÇİN BAŞBAKANLIĞA SİYAH ÇELENK!
BASIN EMEKÇİLERİNİN ÇALIŞMA KOŞULLARI İY
ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA DA EŞEL MOBİL
“HALK DA ÇALIŞANLAR DA BUNU HAK ETMİYOR”
"REFORM ÖNCE ZİHNİYETLERDE OLMALIDIR"
MERKEZ BANKASI YÖNETİMİNE AÇIK ÇAĞRI

MERKEZ BANKASI YÖNETİMİNE AÇIK ÇAĞRI

  Bu haber 21 ARALIK 2017, Persembe 15:44:12 eklenmiştir. 1970 kez okunmuştur.
MERKEZ BANKASI YÖNETİMİNE AÇIK ÇAĞRI

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sendikamız KTAMS, ülkemizde büyük bir öneme sahip olan Merkez Bankamıza sahip çıkmak ve bankamızı daha ileriye taşımak adına dün olduğu gibi bugün de bankada örgütlü ve yetkili sendika olarak var gücüyle mücadelesini sürdürmektedir.
 
Sendikamız KTAMS sorunların çözümü adına her zaman diyalogdan yana olmuş ve Yönetim Kurulu ile sorunların çözümü adına belirli kararlar üretmiştir.
Çalışanların birilerinin adamı olarak değil, liyakate dayalı bir düzeni tesis etmek için objektif sınav düzenlemesi ve vekâletlerin sınırlandırılması taleplerimiz sonrası Yönetim Kurulunun almış olduğu bu yöndeki kararlar şu ana kadar yeterince karşılık bulamamış ve  Ekim ayı içerisinde sınav usullerine ilişkin görüşmeye hazır olduğumuzu Bankaya resmi yazı ile bildirmemize karşın yazımıza olumlu bir karşılık verilmemiş ve Banka Yönetim Kurulu kararı Başkan Yardımcıları tarafından uygulanmamıştır.
 
Banka Yönetim Kurulunun ve Banka Başkan Yardımcılarının zamana yayıp keyfi düzenleme ve uygulamaları kabul ettirme, bu süre zarfında “iyi polis – kötü polis” oynayarak uygulamaya konulan bıktırma/yıldırma politikalarının çalışanlarımız nezdinde bir karşılık bulmadığını ve bulmayacağını belirtmek isteriz.
 
Liyakate dayalı kurumsal bir yapıya sahip Merkez Bankası tüm ülke için olmazsa olmazdır. Bu amaçla talep ettiğimiz, objektif esaslara dayanan bir sınav sisteminin takvimlendirilip en geç bir ay içerisinde sonlandırılacağına ve vekâlet sürelerinin suiistimale mahal vermeyecek şekilde netleştirilmesi taleplerimizin 27 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirilecek Yönetim Kurulu toplantısında karara bağlanması gerektiğini belirtir, 27 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşecek Yönetim Kurulu toplantısında bu iki talebimize binaen olumlu bir karar üretilmez ise sendikamızın çalışanlarımız ile her türlü ses getirici eylem ve hak arayışımızı kararlılıkla devam ettireceğini kamuoyunun bilgisine getiririz. 


  ,
Facebook Facebook   Google Google  

 

KAMU GÖREVLİLERİ YASA TASARISI İÇİN KAMU GÖREVLİLERİ YASASI 29 Mart 2016TIKLAYINIZ.

 

 
 
Sitemizi başarılı buluyor musunuz?
Başarılı buluyorum
Daha başarılı olabilir
Başarısız buluyorum
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
, teste,
 

© Copyright 2017 ktams.com
Her hakkı saklıdır.
İdeza Bilişim