KIBRIS TÜRK AMME MEMURLARI SENDIKASI
ZAMLAR İÇİN BAŞBAKANLIĞA SİYAH ÇELENK!
BASIN EMEKÇİLERİNİN ÇALIŞMA KOŞULLARI İY
ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA DA EŞEL MOBİL
“HALK DA ÇALIŞANLAR DA BUNU HAK ETMİYOR”
"REFORM ÖNCE ZİHNİYETLERDE OLMALIDIR"
HÜKÜMET POSTA DAİRESİNİ İHMAL EDİYOR

HÜKÜMET POSTA DAİRESİNİ İHMAL EDİYOR

  Bu haber 21 ARALIK 2017, Persembe 09:56:53 eklenmiştir. 120 kez okunmuştur.
HÜKÜMET POSTA DAİRESİNİ İHMAL EDİYOR 1989 Yılından Beri Daireye Posta Memuru İstihdam Edilmedi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ülkeyi her alanda yaşanmaz hale getiren UBP-DP iktidarı kamusal alanları işletmeyerek bir taraftan özelleştirmelerin önünü açarken diğer taraftan ek mesailerin artmasına sebep olmaktadır.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Posta Dairesi yıllardan beridir ihmal edilmektedir. Daire, büyük oranda revize edilmesi gereken, 1984 yılından kalma Teşkilat Yasası ile idare edilmeye çalışılmaktadır. 1998 yılından beridir de daireye bir tek posta memuru ve tevziatçı istihdam edilmemiştir. KKTC Meclisinde bizzat Hükümet tarafından açıklanan öğrenci sayısının 106 bin olduğu söylenirken kontrolsüz bir şekilde verilen vatandaşlıklar ve asker sayısının kaç olduğu bilinmezken UBP-DP Hükümeti tüm bunları görmezden gelmektedir.
Fedakarca çalışan posta çalışanları yıpranmış ve tavanları akıtan binalarda, yetersiz araç gereçler ve geri kalmış teknolojik yapı ile hizmet vermeye çalışırken çaresizlikleri katlanmaktadır. Artan nüfus ile birlikte adeta patlama yapan, gelen giden paket servisi, havale servisi, mektup servisi ve pul satışlarına mevcut çalışanlarla yetişmek imkansızdır.  Tüm bu hizmetler olması gereken personel sayısının yarısından da az bir sayıda personelle verilmeye çalışılıyor. Uzun yıllardan beri emekli olan personelin yerine yeni personel istihdam edilmezken dairede çalışan  bir kısım personelin  de başka dairelere gönderilmesi ile personel eksikliği süreç içerisinde daha da artmıştır. Çeşitli nedenlerle işe gelemeyen personelin yerine görevlendirilecek yedek personel bulunmadığı için hizmetlerde büyük ölçüde aksamalar yaşanmaktadır.  
KTAMS olarak UBP-DP Hükümetinin Posta Dairesini içine düşürdüğü bu duruma dikkat çekerken, 7 Ocak seçimlerinden sonra gelecek Hükümetin acilen çözülmesi gereken sorunların başında bu konuyu önceliği haline getirmesi gerektiğini vurgularız. Aksi takdirde KTAMS olarak çalışanlarla birlikte grev dahil her türlü eylemi takvimlendireceğimizi belirtiriz.


  ,
Facebook Facebook   Google Google  

 

KAMU GÖREVLİLERİ YASA TASARISI İÇİN KAMU GÖREVLİLERİ YASASI 29 Mart 2016TIKLAYINIZ.

 

 
 
Sitemizi başarılı buluyor musunuz?
Başarılı buluyorum
Daha başarılı olabilir
Başarısız buluyorum
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
teste, ,
 

© Copyright 2017 ktams.com
Her hakkı saklıdır.
İdeza Bilişim