KIBRIS TÜRK AMME MEMURLARI SENDIKASI
ZAMLAR İÇİN BAŞBAKANLIĞA SİYAH ÇELENK!
BASIN EMEKÇİLERİNİN ÇALIŞMA KOŞULLARI İY
ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA DA EŞEL MOBİL
“HALK DA ÇALIŞANLAR DA BUNU HAK ETMİYOR”
"REFORM ÖNCE ZİHNİYETLERDE OLMALIDIR"
47/2010 SAYILI GÖÇ YASASINDAKİ KAZANIMIMIZ RESMİ GAZETEDE YAYINLANIP YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

47/2010 SAYILI GÖÇ YASASINDAKİ KAZANIMIMIZ RESMİ GAZETEDE YAYINLANIP YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

  Bu haber 08 ARALIK 2017, Cuma 10:14:30 eklenmiştir. 232 kez okunmuştur.
47/2010 SAYILI GÖÇ YASASINDAKİ KAZANIMIMIZ RESMİ GAZETEDE YAYINLANIP YÜRÜRLÜĞE GİRDİ Sendikamız KTAMS’ın Uzun Süredir GÖÇ Yasası Kapsamında Çalışan Üyeleriyle Birlikte Gerek Diyalog Yoluyla Gerekse Eylem Yoluyla Sürdürdüğü Mücadele Sonrası GÖÇ YASASI Kapsamındaki Kamu Çalışanlarına Yönelik İki Önemli Kazanım Elde Edilmiştir.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SENDİKALI OL! KTAMS'TA ÖRGÜTLEN!!!
 
Birincisi hizmet sınıflarına atanan kişiler derece terfisi almadığı takdirde ancak bulunduğu derecenin karşılığı olan baremin topuna kadar ilerlerken artık 7/1979 Kamu Görevlileri Yasası’nda olduğu gibi bulunduğu hizmet sınıfının son kademesine kadar ilerleyebilecektir. Yani lise hizmet sınıfında barem 5’den işe başlayan bir kamu çalışanı kademe ilerlemeleri ile derece terfisi almaksızın artık barem 8’in, üniversite hizmet sınıfında barem 9’dan başlayan bir kamu çalışanı da kademe ilerlemeleriyle derece terfisi almaksızın artık barem 11’in topuna kadar ilerleyebilecektir. (Birleşik Barem Hakkı)
İkincisi ise bulunduğu hizmet sınıfı için gereken eğitim düzeyinin üzerinde eğitim yapan kamu çalışanlarına 8 barem içini geçmeyecek şekilde kademe ilerlemesi verilecektir. Yani lise hizmeti sınıfında çalışan bir kamu çalışanı kadro görevine bakılmaksızın bitirdiği üniversitelere karşılık 8 kademe ilerlemesini geçemeyecek şekilde barem içi artış alabilecek, üniversite hizmet sınıfındaki kamu çalışanları da bulundukları hizmet sınıfı üniversite eğitimi gerektiren bir hizmet sınıfı olması nedeniyle master ve/veya doktora yaptığı takdirde kademe ilerlemesi alabilecektir.
KTAMS olarak elde edilen bu kazanımların yeterli olmadığı gerçeğinden hareketle GÖÇ Yasası kapsamında çalışanlar için elde edilen her hakkın, GÖÇ Yasasının ortadan kalkması adına önemli kazanımlar olduğunu belirtir, tüm kamu çalışanlarını gerçek anlamda GÖÇ Yasasının kalkması için yoğun mücadele yürüten KTAMS’ta örgütlenmeye davet ederiz.
Ayrıntılı bilgi için 22 71 775'i aramanız rica olunur.


  ,
Facebook Facebook   Google Google  

 

KAMU GÖREVLİLERİ YASA TASARISI İÇİN KAMU GÖREVLİLERİ YASASI 29 Mart 2016TIKLAYINIZ.

 

 
 
Sitemizi başarılı buluyor musunuz?
Başarılı buluyorum
Daha başarılı olabilir
Başarısız buluyorum
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
teste, ,
 

© Copyright 2017 ktams.com
Her hakkı saklıdır.
İdeza Bilişim