KIBRIS TÜRK AMME MEMURLARI SENDIKASI
ÇOCUKLARA KARŞI HEPİMİZ SORUMLUYUZ
ASILSIZ İDDİALAR KARŞISINDA ÜYELERİMİZİN
SENDİKAL PLATFORM'DAN HÜKÜMETE KARŞI PRO
KTAMS İLE DEVLET TİYATROLARI ARASINDA PR
FİLİSTİN KATLİAMINI KINIYORUZ
CEZAEVİNDEKİ GREV 2. GÜNÜNDE

CEZAEVİNDEKİ GREV 2. GÜNÜNDE

  Bu haber 10 KASIM 2017, Cuma 15:29:13 eklenmiştir. 403 kez okunmuştur.
CEZAEVİNDEKİ GREV 2. GÜNÜNDE Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Hak-Sen Ve Gardiyanlar Birliği, Merkezi Cezaevi’nde Gardiyan Eksikliği Nedeniyle Başlattığı Grevin İkinci Gününde, Başbakan Hüseyin Özgürgün İle Sorunları Görüşme Talebiyle Başbakanlık Önünde Oturma Eylemi Yaptı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, Başbakanlık önünde yaptığı açıklamada,  seçimler öncesi bugün yapılacak son Bakanlar Kurulu toplantısı öncesi Başbakan ile görüşme gerçekleşip sorunlar çözülene kadar Başbakanlık önündeki eylemlerinin süreceğini söyledi.
İçişleri Bakanlığı ile Maliye Bakanlığını  Merkezi Cezaevi'ndeki sorunlara duyarsız davranmakla eleştiren Kaptan,  grevi sekteye uğratmak için son 24 saate bazı gardiyanlara ek görevler verilmekte olduğunu iddia etti.
Hak-sen Başkanı İzzet Türkmen ise, Cezaevi'ndeki sorunları çözmek için Bakanlar Kurulu toplantısı öncesi Başbakanla görüşmek istediklerini söyledi.
Gardiyanlar Birliği Başkanı Salih Kayalı ise, TAK'a yaptığı açıklamada, grevden dolayı mahkum ve tutukluların aile veya avukat görüşmelerinin yapılamadığını, kantinin hizmet vermediğini, gözetleme kulelerinde ve kamera sistem odasında görevli bulunmadığını, mahkum tahliyelerinin geciktiğini söyledi.
Kayalı, vardiya başı 20 olması gereken gardiyan sayısının zaman zaman 15'e kadar düştüğünü, hastanelerdeki her mahkum veya tutuklu başında 2 gardiyan olması gerekirken bir gardiyan görevlendirilebildiğini ifade etti.
Öte yandan Başbakanlık önünde başlatılan oturma eylemi, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’la yapılan görüşmenin ardından sonlandırıldı.
Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ile Eşit Hak ve Adalet Sendikası’nın (HAK-SEN), dün başlattığı grev ise sürüyor.
Gardiyanlar Birliği’nin de destek verdiği grev çerçevesinde bu sabah Merkezi Cezaevi’nden Başbakanlık’a yürünerek burada oturma eylemi başlatılmıştı.
KTAMS ve HAKSEN yetkilileri, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş ile Başbakanlık önünde yaptığı görüşmede, sorunları ele almak için gün içerisinde ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla bir görüşme yapılması düşüncesinde mutabık kalmaları üzerine oturma eylemini sonlandırdı.
Serdar Denktaş, KTAMS Genel Sekreteri Güven Bengihan ve HAKSEN Başkanı İzzet Türkmen ile Başbakanlık önünde ayaküstü yaptığı görüşmede, Maliye Bakanlığı’nın 15 erkek, 3 kadın gardiyan, 4 de sivil memur için onay vermeye hazır oldukalrını belirtti.
Sendikacıların 30 gardiyan istihdam edilmesini istediklerini ancak Maliye Bakanlığı’nın buna onay vermediğini belirtmesi üzerine Denktaş, Bakanlar Kurulu toplantısına katılması gerektiğini, toplantının ardından sorunu aşmak için ilgili sendikalar yanında, Personel Dairesi Müdürü, Merkezi Cezaevi Müdürü ve Bütçe Dairesi Müdürü’nü toplantıya çağıracağını açıkladı.
 
TAK


  ,
Facebook Facebook   Google Google  

 

KAMU GÖREVLİLERİ YASA TASARISI İÇİN KAMU GÖREVLİLERİ YASASI 29 Mart 2016TIKLAYINIZ.

 

 
 
Sitemizi başarılı buluyor musunuz?
Başarılı buluyorum
Daha başarılı olabilir
Başarısız buluyorum
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
teste, ,
 

© Copyright 2017 ktams.com
Her hakkı saklıdır.
İdeza Bilişim