KIBRIS TÜRK AMME MEMURLARI SENDIKASI
ÇOCUKLARA KARŞI HEPİMİZ SORUMLUYUZ
ASILSIZ İDDİALAR KARŞISINDA ÜYELERİMİZİN
SENDİKAL PLATFORM'DAN HÜKÜMETE KARŞI PRO
KTAMS İLE DEVLET TİYATROLARI ARASINDA PR
FİLİSTİN KATLİAMINI KINIYORUZ
KTAMS, HAK-SEN VE GARDİYANLAR BİRLİĞİ HÜKÜMETİ UYARDI

KTAMS, HAK-SEN VE GARDİYANLAR BİRLİĞİ HÜKÜMETİ UYARDI

  Bu haber 30 Ekim 2017, Pazartesi 09:29:07 eklenmiştir. 952 kez okunmuştur.
KTAMS, HAK-SEN VE GARDİYANLAR BİRLİĞİ HÜKÜMETİ UYARDI 6 Kasım Pazartesi Gününe Kadar Merkezi Cezaevinde Yaşanan Sorunların Çözümü Yönünde Herhangi Bir Somut Adım Atılamaması Durumunda, Süresiz Grev Dahil Olmak Üzere Her Türlü Eylemlilik Sürecini Başlatacağımızı Yetkililere Duyururuz

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ülkemizdeki suç ve suçlu sayısının artması ile birlikte Merkezi Cezaevindeki mahkum ve tutuklu sayısı da  artış göstermektedir. 1982 yılında kapasitesi 175 mahkûm ve tutuklu olarak inşa edilen Merkezi Cezaevinde bugün itibarı ile 500 mahkum ve tutuklu bulunuyor. Cezaevindeki mahkum ve tutuklu artışı artık göz ardı edilemez duruma gelmiştir.
Artan bu mahkum  ve tutuklu sayısıyla birlikte   bulaşıcı hastalıklar ve salgınlar cezaevinde kol gezmektedir. Merkezi Cezaevinde mahkûmlarla birlikte görevleri gereği gardiyanlar, avukatlar, polisler ve daha bir çok kamu personeli görev yapmaktadır. Her birinin bu hastalıklara ve salgınlara yakalanma ve bunu dışarı taşıma riski vardır. Son günlerde cezaevindeki mahkûmlarda artan intihar vakaları ise cezaevinin ne denli bir psikolojik  çöküntü içerisinde olduğunu da gözler önüne sermektedir. Cezaevinin kapasitesinin üzerinde mahkum ve tutuklu bulundurmasına rağmen cezaevinin iç ve dış güvenliği ile mahkûmların sevk ve idaresinden sorumlu vardiyalarda görevli personel sayısı da günden güne azalmaktadır. Zaten hali hazırda eksik olan personel de vardiyalardan alınarak farklı hizmet ve görev yerlerinde görevlendirilmektedir. Mevcut olan 500 mahkûmun güvenliği ile sevk ve idaresinin 15-20 vardiya çalışanı gardiyan ile yapılması beklenmektedir. Keza 50 kişilik koğuşların sayımı 2 Gardiyanla alınmakta ve can güvenliği bulunmamaktadır.  Tüm bu olumsuzluklar göz önüne alındığında Merkezi Cezaevi’ne ivedi bir şekilde personel alımı yapılması ertelenmez ve kaçınılmazdır.
Tüm bu kötü koşullara ve olumsuzluklara rağmen görevini laiki ile yapan  gardiyan arkadaşlarımız can güvenliklerinden ve bozulan psikolojilerinden ötürü aile yaşantılarından da ödün vererek fedakarca çalışmaktadırlar. Buna karşın cezaevinde yıllardır derece terfi sınavları da yapılamamaktadır.Cezaevi Personelinin şu anki moral ve motivasyonu sıfırdır. İlgili Bakanlıklar ve yetkililerle yapılan tüm görüşmelerde, sorunlar yeni cezaevi binası ile ilişkilendirilip ötelenmektedir. Cezaevinin şu anki idari kadroları da boş olduğundan Cezaevinin idari yönetiminde ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır.
KTAMS,HAK-SEN ve K.T. Gardiyanlar Birliği olarak, artık kangren olmuş bu sorunların çözümü için son kez ​uyarıyoruz. 6 Kasım Pazartesi gününe kadar Merkezi Cezaevinde yaşanan sorunların çözümü yönünde  herhangi bir somut adım atılamaması durumunda, süresiz grev dahil olmak üzere her türlü eylemlilik sürecini başlatacağımızı yetkililere duyururuz.


  ,
Facebook Facebook   Google Google  

 

KAMU GÖREVLİLERİ YASA TASARISI İÇİN KAMU GÖREVLİLERİ YASASI 29 Mart 2016TIKLAYINIZ.

 

 
 
Sitemizi başarılı buluyor musunuz?
Başarılı buluyorum
Daha başarılı olabilir
Başarısız buluyorum
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
, teste,
 

© Copyright 2017 ktams.com
Her hakkı saklıdır.
İdeza Bilişim