KIBRIS TÜRK AMME MEMURLARI SENDIKASI
ZAMLAR İÇİN BAŞBAKANLIĞA SİYAH ÇELENK!
BASIN EMEKÇİLERİNİN ÇALIŞMA KOŞULLARI İY
ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA DA EŞEL MOBİL
“HALK DA ÇALIŞANLAR DA BUNU HAK ETMİYOR”
"REFORM ÖNCE ZİHNİYETLERDE OLMALIDIR"
GİRNE ÇALIŞMA DAİRESİ'NDE TAM GÜN GREV

GİRNE ÇALIŞMA DAİRESİ'NDE TAM GÜN GREV

  Bu haber 26 Ekim 2017, Persembe 13:44:28 eklenmiştir. 1053 kez okunmuştur.
GİRNE ÇALIŞMA DAİRESİ\'NDE TAM GÜN GREV Girne Çalışma Dairesi Ile Ilgili Tüm Uyarı Ve Eylemlerimize Rağmen Hiçbir Adım Atmayan Hükümet, Çalışanlarımızla Birlikte Girne Çalışma Dairesi'nde Grev Yapma Kararı Almamıza Neden Olmuştur

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Talimatla kurdurulan UBP-DP Azınlık Hükümeti ülkemizin bir taraftan talan edilmesine zemin hazırlayıp, onay verirken, diğer taraftan da denetimsizlikten çalışanların iş kazalarında ölmesine ve sakat kalmasına seyirci kalmaktadır.
En önemli değer insan hayatıdır. Ne yazık ki sözde iktidar UBP-DP Azınlık Hükümeti;  iş sağlığı ve güvenliğini sağlayacak  denetimleri yapacak Çalışma Dairesi müfettiş istihdamlarını yapmayarak, Çalışma Dairesi’ni işlevsizleştirmektedir. Bunun sonucunda ölümlü kazalara sebep olan hükümet suç işlemektedir.
Defalarca eylem ve girişim yapmamıza ve ısrarlarımıza rağmen, malesef Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı duyarsızlığını sürdürmektedir.
Ülkemizin en hızlı gelişen bölgesi olan Girne’de yaklaşık 14 bin tescilli işyeri bulunmaktadır. Bu işyerlerinin denetimlerini yapmakla görevli sadece iki müfettiş vardır. Çalışma Dairesi personel sayısı çok yetersiz ve bunların bir kısmı Geçici, Özelleştirme Yasası ve Özürlüler  Yasası kapsamında istihdam edilmiştir. Amme Hizmeti Komisyonu tarafından atanan personel sayısı ise yok denecek kadar azdır.
Girne Çalışma Dairesi Ile Ilgili Tüm Uyarı Ve Eylemlerimize Rağmen Hiçbir Adım Atmayan Hükümet, Çalışanlarımızla Birlikte Bu Dairede Grev Yapma Kararı Almamıza Neden Olmuştur. Bu sebeple KTAMS olarak Girne Çalışma Dairesi’ nde yarın (27 Ekim Cuma) eylem ve tam gün grevde olacağız.
UBP-DP hükümetine çağrımızdır: “Amme Hizmeti Komisyonu’na kadar giden Çalışma Dairesi münhallerinin bir an önce öneminin farkına varın ve münhalleri ilan ederek yayınlanmasını sağlayın.”
 
 
Not: 27 Ekim Cuma günü saat 10:30’da Girne Çalışma Dairesi önünde basın açıklaması yapılacaktır.


  ,
Facebook Facebook   Google Google  

 

KAMU GÖREVLİLERİ YASA TASARISI İÇİN KAMU GÖREVLİLERİ YASASI 29 Mart 2016TIKLAYINIZ.

 

 
 
Sitemizi başarılı buluyor musunuz?
Başarılı buluyorum
Daha başarılı olabilir
Başarısız buluyorum
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
, teste,
 

© Copyright 2017 ktams.com
Her hakkı saklıdır.
İdeza Bilişim