KIBRIS TÜRK AMME MEMURLARI SENDIKASI
ZAMLAR İÇİN BAŞBAKANLIĞA SİYAH ÇELENK!
BASIN EMEKÇİLERİNİN ÇALIŞMA KOŞULLARI İY
ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA DA EŞEL MOBİL
“HALK DA ÇALIŞANLAR DA BUNU HAK ETMİYOR”
"REFORM ÖNCE ZİHNİYETLERDE OLMALIDIR"
Göster Kendini

Göster Kendini

  Bu yazı 05 ARALIK 2014, Cuma 12:36:56 eklenmiştir. 4484 kez okunmuştur.
Yazar : Ahmet ASOĞLU


12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

11 Kasım 2014  günü her sabahki gibi büyük kızımı okula götürürken radyoda Serhat İncirli'nin sunmuş olduğu radyo ve televizyon programını büyük bir keyifle dinliyordum.

Çalışmakta olduğum Sosyal Sigortalar dairesinin içinde bulunduğu sefil durumu anlatıyordu. Altı bankaya toplam 56 milyon TL borç. Tek sosyal güvenliğin ilerde emeklilere sefalet getireceğini bile bile cafcaflı nutuklar atan,  reklamını yapanlar  sosyal güvenlik fonunda ne kadar para biriktiğini söylemeye bile cesaret edemiyorlar. Ben size söyleyim. Tam bize yakışır şekilde sosyal sigortalar fonundaki mevcut olan black hole diye nitelendirdiğimiz kara deliği sosyal güvenlik fonunda biriken para ile yamamaya çalışıyoruz.  Devlet kendi üzerine  düşen yatırım katkısını sigortalar adına yapıyor mu? Gelen giden yöneticiler hep günü kurtarmak adına  bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Peki  bu durumda  neler yapılması gerekir. Mevcut yasalar üzerinde fazlası ile oynanıp içinden çıkılmaz duruma getirildi. Özel sektörde kaç tane çalışanın sigorta yatırımları gerçek maaşları üzerinden yapılıyor? Cevap, büyük bir çoğunluk asgari ücret üzerinden beyan edilip, geriye kalan maaş elden veriliyor. Yani devlet çalınıyor. Nice özel üniversiteler, büyük şirketler üniversite mezunu  müdür, akademisyen sorumlu pozisyonunda çalıştırdığı personeline asgari ücret üzerinden maaş ödediğini beyan ediyor. Peki bu durum devlet erkanı tarafından bilinmiyor mu? Bal gibi biliniyor. Peki neden bir şey yapılmıyor? Hiç olur mu öyle şey, bir sonraki seçim ne olacak? Bu kadar süslü püslü seçim kampanyaları için para nereden bulunacak? Eğer bu durumun üstüne gidilse maliyenin ve sosyal sigortaların karasına ne kadar gelirin akacağını düşünebilir misiniz?  Bunu gerçekleştirmek niyet  ister, yürek ister. 

Bunu gerçekleştirmek, bir sonraki seçimi değil bir sonraki nesili düşünen idareci ister. Bu sağcısı için de solcusu için de geçerlidir. Rahmetli  Özker Özgürün 1993 yılında dediği gibi ben de Özkan beye söylüyorum. “GÖSTER KENDİNİ”…….


Facebook Facebook   Google Google  
YORUM YAPIN SÖZ SİZDE!


Adınız (Yorumda görünecek) :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
 

Diğer Ahmet ASOĞLU Yazıları

 

KAMU GÖREVLİLERİ YASA TASARISI İÇİN KAMU GÖREVLİLERİ YASASI 29 Mart 2016TIKLAYINIZ.

 

 
 
Sitemizi başarılı buluyor musunuz?
Başarılı buluyorum
Daha başarılı olabilir
Başarısız buluyorum
Diger anketlerimiz için tıklayın...
 
teste, ,
 

© Copyright 2017 ktams.com
Her hakkı saklıdır.
İdeza Bilişim